O soutěži / ročník 2016

Finálové kolo VI. ročníku národní soutěže DOMINO Česká republika 2016, Seč – Ústupky, 15. listopadu 2016

Ceny jsou pro rok 2016 uděleny.  Gratulujeme vítězům.  Úroveň letošních prací vysoce převýšila ročníky minulé. V sekci procházet objekty posuďte sami!!!

 

.............................................................................................................................

S potěšením sdělujeme, že pan ministr průmyslu a obchodu přijal nad naší soutěží záštitu a rozhodl se vyhlásit Cenu Ministerstva obchodu a průmyslu pro letošní ročník DOMINO 2016.  

 Dopis pana ministra J. Mládka

Registrace do soutěže je již v plném provozu.

DOMINO ČESKÁ REPUBLIKA 2016

Leták k soutěži

Tento projekt je v roce 2016 podporován resortním úkolem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Putovní cena DOMINO 2016 bude udělena vítězi na celostátní konferenci NIDV v listopadu 2016.

I v tomto kalendářním roce bude vyhlášen již VI. ročník národní soutěže DOMINO Česká republika. 

Inspiraci můžete čerpat z pěti dosud proběhlých ročníků a téměř 1 000 výukových objektů, které svou kvalitou předčí mnohé běžné dostupné výukové objekty.

Také v letošním roce není cílem vlastní výukový objekt (DUM chcete-li), ale představení výukové aktivity s využitím vhodného didaktického materiálu. Výhodu je v takovém případě nepochybně možnost využít rozhodujících částí hodin i na přenosných počítačích, domácích stanicích žáků bez rozdílu technologií.  Představte svou nejlepší hodinu skládající se z různorodých elementů. Výhodou je využití přenosných zařízení, ať již s aplikacemi online, cloudem, či aplikace v mobilu, tabletu či jiném zařízení.  Na druhé straně celá řada hodin i bez digitálních technologií má svou hodnotu a stojí za to se o ně podělit.  Z uvedeného důvodu do soutěže lze přihlásit aktivity i bez digitálních technologií.

Vzhledem k charakteru soutěže nejsou rozlišeny jednotlivé typy škol. Z uvedeného důvodu je soutěž také otevřena studentům a absolventům vysokých škol pedagogického zaměření.

Přípustné je i ztvárnění videoklipu v délce tří minut a jeho vložení z jakéhokoli úložiště jako odkaz do metodického materiálu. Jednotlivá videa budou pak přenesena do vlastní webové stránky.

 

Průběh soutěže v roce 2016

Vyhlášení soutěže

 1. duben 2016

Uzávěrka vkládání výukových objektů  

 30. říjen 2016

Výběr  finalových prací 

 do 10.listopadu 2016 

 

Finálové kolo, KONFERENCE NIDV SEČ

Kongresový hotel Jezerka, Seč-Ústupky

 listopad 2016

 

POSTUP PŘIHLAŠOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH VÝUKOVÝCH OBJEKTŮ DO SOUTĚŽE

Účastník se musí registrovat prostřednictvím této webové stránky, potvrdit zveřejnění svých objektů pod licencí CC dále uvedenou. Registraci najdete na samostatné stránce. Veškeré pokyny jsou zveřejněny na této stránce.

HODNOTiCÍ KRITÉRIA

Odborná porota bude hodnotit dle prvních pěti kritérií bodového hodnocení. Výukovým materiálům budou přiděleny body ve škále 1–5, v případě shodného počtu bodů rozhoduje porota dodatečným hodnocením. Odbornou porotou budou oceněny nejlepší práce.

 

POSTUPOVÁ SCHÉMATA 

Organizátor soutěže rozhodne o konání semifinálových kol podle počtu přihlášených prací. Z uvedeného důvodu je ČR rozdělena na dvě oblasti. 

Odborná porota vybere  nejméně 10 soutěžících do každého semifinálového kola. V semifinálových kolech odborné komise vyberou postupující do finálového kola, které se uskuteční na konferenci NIDV v listopadu – obdobně jako v ročníku 2015.

Organizátoři si vyhrazují právo semifinálová kola nevyhlašovat a navrhnout postup prací rovnou do finálových kol.

Finálové kolo se bude konat formou panelové diskuze (postery o velikosti 1,2 m * 0,7 m včetně stolku pro techniku a krátké obhajoby před komisí). Panelová diskuze bude veřejná v průběhu konference (listopad 2016). Podrobný program finále bude zveřejněn na počátku listopadu.

Během konference budou sami diváci hodnotit výukové objekty formou elektronického hlasování. Vyhášení této ceny proběhne  na závěr konference.

Každý účastník soutěže získá možnost absolvovat vzdělávací program NIDV v maximálním časovém rozsahu 8 vyučovacích hodin dle vlastního výběru. Tato nabídka se nevztahuje na konzultační centra. NIDV si vyhrazuje právo změnit (ve výjimečných případech) zvolený vzdělávací program.

Bodové hodnocení

(Každé kritérium se hodnotí v rozsahu 1–5 bodů, 5 bodů je maximum.)

  • Dynamika a uživatelská příjemnost

  • Originalita a grafika

  • Motivace

  • Interaktivita

  • Návodnost – metodika

  • Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce

 

CENA PRO ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE

Kromě putovní ceny  DOMINO získá autor vítězného metodického materiálu vzdělávací program z oblasti digitálních technologií z nabídky organizátora pro celý pedagogický sbor své školy.

Další ceny věnovaly následující firmy.:

NIDV, ACER, EPSON, AV MEDIA, Profimedia, Microsoft, s. r. o.Boxed, s. r. o., Glogster, Edulogy, s. r. o., DOSLI, s. r. o. a celá řada dalších.

Přehled cen

Pobyt ve Vysokých Tatrách

Víkendový pobyt v Peci pod Sněžkou

Tablet ICONIA One 10 B3

Tiskárna Samsung Express - multifunkce, barevná

Tablet DO3DY

 

Softshellová budna Microsoft, XBOX One hra Minecraft

Digitální fotoaparát

Vouchery na software

 a další

 

 

 

 


Realization by